петок, 3. декември 2021. Вести денес: 55
home Познати

Прва фотографија по трагедијата: Сопругата на Шабан расплакана, бледа и облечена во црно (ФОТО)

Прва фотографија по трагедијата: Сопругата на Шабан расплакана, бледа и облечена во црно (ФОТО)

Семејството е во шок и неверување по трагичната смрт на Шабан Шаулиќ во тешката сообраќајна несреќа во Германија.

По тажните вести во домот на Шаулиќ започнаа да доаѓаат членовите на поширокото семејство, неговите колеги и пријатели.

Откако вчера веднаш за Германија заминаа неговиот син и ќерка, сега во домот на Шаулиќ фоторепортерот на Телеграф ја улови сопругата на пејачот.

Гога Шаулиќ била уплакана, бледа и облечена во црно додека разговарала со некого на мобилниот телефон, а потоа веднаш влезе во домот.

ФОТО: Телеграф.рс/А. Налбантјан

Најнови вести

Коронавирус