сабота, 28. март 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Прва фотографија од невестата: Богдана навистина ја облече венчаницата на свекрвата Цеца (ФОТО)

Прва фотографија од невестата: Богдана навистина ја облече венчаницата на свекрвата Цеца (ФОТО)

Не стивнуваат информациите, видеата и фотографиите од свадбата на синот на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ која се случува денес.

Како што беше претходно најавено, Богдана ја облече венчаницата на свекрвата, само малку ја преправи и изгледа како вистинска принцеза. Вељко пак, на себе има црн костум и бела кошула.

Нежна шминка,елегантна фризура и став на висинска дама.