петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 119
home Познати

Прв пат по трагедијата: Ќерката на Шабан Шаулиќ направи голема промена, но црнината се уште не ја симнува од себе (ФОТО)

Прв пат по трагедијата: Ќерката на Шабан Шаулиќ направи голема промена, но црнината се уште не ја симнува од себе (ФОТО)

Ќерката на Шабан Шаулиќ тешко ја преболува смртта на својот татко, кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ кој трагично загина во сообраќајна несреќа во февруари годинава.

Освен што најтешко смртта ја погоди неговата сопруга Гордана, со иста мера и неговите три деца ја примија веста дека пејачот повеќе не е жив.

Но, сепак животот иде понатаму, а доказ за тоа е видеото кое го објави кумата на Илда Шаулиќ каде пејачката облечена во црно сепак се смее и покажува дека започнала да се враќа на старите обврски.

Сепак јасно е дека на Илда не и е сеедно по смртта на татко и, но е свесна дека мора да продолжи понатаму и сите чекаат кога ќе се врати повторно на сцената.