недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 58
home Познати

Прославите и се во крвта: Цеца денеска полни 48 години, а кога ќе видите каква торта имала на својот 18 роденден ќе ви се заврти во умот (ФОТО)

Прославите и се во крвта: Цеца денеска полни 48 години, а кога ќе видите каква торта имала на својот 18 роденден ќе ви се заврти во умот (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска полни 48 години, а својот 18 роденден го прослави во 1991-та година.

Прославата на Цеца и тогаш не се разликувала од денешните забави кои ги организира семејството.

Имено пејачката уште на својот 18 роденден ја поканила целата естрада, а дел од прославата биле покојниот Шабан Шаулиќ, Зорица Брунцлиќ, Вера Матовиќ… како и многу други.

Цеца во нивно друштво дувала и свеќи на својата верувале или не торта на четири ката.

Пејачката дел од атмосферата од својот 18 роденден го спакува и во видео спотот за песната „Hej, vršnjaci “, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус