петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

Прославата во домот на семејството Ражнатовиќ продолжува: Цеца соопшти убава вест во врска со нејзиниот син Вељко

Прославата во домот на семејството Ражнатовиќ продолжува: Цеца соопшти убава вест во врска со нејзиниот син Вељко

На 24 ноември Вељко и Богдана Родиќ правеа свадба, а младиот боксер има уште еден повод за славење.

Имено, Вељко дипломираше на Факултетот за менаџмент и економија во Бањалука, а веста ја потврди и неговата мајка, пејачката Цеца Ражњатовиќ.

-Вељко и Богдана моментално се во Бањалука, тој ја бранеше својата дипломска и морам да кажам дека сум многу горда, рекла Цеца за српски „Блиц“ и уште еднаш ја прокоментира свадбата на својот син.

-Убаво е, супер се сложуваме, ги сумираме впечатоците. Беше преубава свадба, рекла пејачката.

Најнови вести

Коронавирус