понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Познати

Прослава во домот на новото момче на Цеца- парот пристигна заедно, а еве со кого прво Цеца се запозна во неговиот роден град

Прослава во домот на новото момче на Цеца- парот пристигна заедно, а еве со кого прво Цеца се запозна во неговиот роден град

Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера го посети Крагујевац кое е родно место на нејзиниот избраник Богдан Срејовиќ.

Имено поводот беше славата Свети Јован која ја слави семејството на нејзиното ново момче.

Цеца по тој повод го посети неговиот дом и таткото на нејзиното момче, Милош Срејовиќ кој е познат спортист, пренесуваат српските медиуми.

Славата како што пишуваат тие беше доволен повод за да се запознае таа со неговото семејство откако веќе два месеци се  во љубовна врска.

Инаку таткото на Богдан иако не ја коментираше нивната врска тој засега за медиумите не ја криеше среќата и радоста за љубовта помеѓу неговиот син и Цеца.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија