петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

Прослава во домот на Црнокрак: Сите се прашуваат само едно, кога ли порасна нивната ќерка (ФОТО)

Прослава во домот на Црнокрак: Сите се прашуваат само едно, кога ли порасна нивната ќерка (ФОТО)

Познатата македонска модна двојка и сопственици на модното студио „Црнокрак“, Светлана и Мики Црнокрак деновиве има повод за семејно радување кој го прославија во кругот на семејството.

Имено, Светле и Мики Црнокрак го прославија 9иот роденден на нивната помала ќерка Нина која во принцеза.

Токму, поради тој повод, се огласи Мики на својот Инстаграм каде што сподели неколку фотографии со семејството, а малата Нина имаше и шминка на себе, па изгледа прекрасно и вистинска убавица.

„Среќен 9ти роденден на нашата принцеза Нина“, напиша Мики во описот на објавата на која позира заедно со сопругата и ќерките.

Девет годишната Нина доби и роденденска торта – фламиго, а нема сомнеж дека мама и тато се среќни и горди на своите наследнички.

Под објавата се нижеа бројни коментари со честитки, а меѓу нив и оние на македонската мисица Кристина Димтриевска која напиша – Среќен, како и на Снеже Велков која им поласка – Ај колку сте најубави!Да сте живи и здрави и секогаш вака”.

Најнови вести

Коронавирус