недела, 5. декември 2021. Вести денес: 97
home Познати

Продуцентот Вајнстин денес ќе и се предаде на полицијата

Продуцентот Вајнстин денес ќе и се предаде на полицијата

Некогашниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин, како што се очекува денес ќе и се предаде на полицијата во Њујорк поради обвинувањата за сексуално вознемирување, објавува „Њујорк Тајмс“.

Весникот се повикува на два неименувани полициски извори. Адвокатот на продуцентот, не сакал да ги коментира овие наводи.

Повеќе од 70 жени го обвинија Вајнстин за сексуално вознемирување, вклучително и силување.

 

 

Коронавирус