понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 6
home Познати

Продадени 21 автомобил на Пол Вокер

Продадени 21 автомобил на Пол Вокер

На аукција во американската сојузна држава Аризона, беа продадени 21 автомобил што му припаѓале на покојниот актер Пол Вокер. Вкупниот приход од наддавањето изнесува 2,33 милиони долари.

Само БМВ М-3 од 1995 година достигна цена од 385.000 долари во саботата, на последниот ден од традиционалната „Барет-Џексон“ аукција за автомобили која трае една недела.

Меѓу најпривлечните возила за посетителите беше и Нисанот 370-з што е користен во „Брзи и бесни 5“. Беше продаден 105.600 долари.

Пол Вокер, страстен вљубеник во автомобили, и најпознат по серијалот филмови „Брзи и бесни“, загина 2013 година во сообраќајна незгода.

Коронавирус