петок, 29. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Проблеми за фудбалерот на Сити: Не може да бакне девојка без да ја праша мајка му, а камо ли да спие со неа- причината ќе ве натера на гнев

Проблеми за фудбалерот на Сити: Не може да бакне девојка без да ја праша мајка му, а камо ли да спие со неа- причината ќе ве натера на гнев

Напаѓачот на Манчестер Сити Габриел Жезус пред неколку дена јавно ја покажа својата нова девојка- манекенката Фернанда Киреирос.

Иако повеќето од коментарите на социјалните мрежи беа во стилот „блазе си му“, фудбалерот има одредени проблеми поради тврдиот став на неговата мајка околу девојките.

Имено Жезус не може ниту да бакне девојка пред да ја праша својата мајка која и ако одобри поставува одредени граници кои не смее никоја да ги помине.

 

View this post on Instagram

 

Tem sido lindo compartilhar a vida com você ♥️

A post shared by Fernanda Queiroz ✨ (@fequeirozofc) on

-Девојките мора да живеат по моите правила. Нема страсни бакнежи во јавност додека девојките можат да останат на преспивање само на специјални прилики. Никогаш нема да го прифатам тоа да мојот син не почитува нечија ќерка и да и направи дете. Знам како е тоа и самата пројдов низ тоа, неодамна изјави мајката на фудбалерот за британските медиуми.

Инаку тој останал многу млад без татко откако ги напуштил, па неговата врска со мајка му многу повеќе се зајакнала во изминатиот период.

 

View this post on Instagram

 

#Mimi 🏅🏆

A post shared by Gabriel Jesus (@dejesusoficial) on

Сепак многумина сметаат дека ова е ново модерно време и секој треба да има слобода и да живее без никакви правила од минатото.

 

View this post on Instagram

 

Alô Mãe 🤙🏽 Dia de rolê com a Dona Vera 😍❤️🏰👸🏻 @veraluciadiniz7 #gratidão #doperi #alômãe

A post shared by Gabriel Jesus (@dejesusoficial) on

Коронавирус