среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 158
home Познати

Привремено разделена од сопругот: Што прави згодната водителка Здравкица Билбиловска

Привремено разделена од сопругот: Што прави згодната водителка Здравкица Билбиловска

Атрактивната водителка пред неколку години беше многу актуелна во повеќе ТВ емисии, но најмногу се прослави со топ листата на некогашната „Скај нет“ телевизија, а потоа ја водеше и емисијата „Мојата свадба“, пишува порталот Убавина и здравје.

Здравкица до пред неколку години беше дел од екипата на „Метрополис“ радио со своја радио емисија. Немаше промоција, концерт, фестивал или естраден настан да помине без неа.

Откако се омажи, Здравкица комплетно се повлече од домашните медиуми.

Нејзиниот сопруг Воислав е од Србија, а Здравкица неколку години живееше таму. Нејзината ќерка Маша е второ одделение, а Здравкица во моментов живее во Скопје со ќерката.

Повеќе прочитајте на Убавина и здравје

Коронавирус