понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 140
home Познати

Приведена хрватската пејачка Северина- причината ја оставила подзината, а се шокирала од глетката пред полициската станица

Приведена хрватската пејачка Северина- причината ја оставила подзината, а се шокирала од глетката пред полициската станица

Цели два часа хрватската пејачка Северина Којиќ ги поминала во полициската станица „Трешњевка“ каде била на испитување поради пријавата на директорката на основното училиште „Матија Губец“, Лилјана Клингер.

Директорката пред полицијата кажала дека Северина на 10 март и се заканувала, по што пејачката била приведена.

 

View this post on Instagram

 

Jugo… prosinac 2017. #tb #split #hometown #jugo #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina (@severina) on

-Постапката е тајна, потпишавме изјава во тајност и не можам ништо повеќе да ви кажам, вели адвокатот на Северина, а истото го потврди и самата пејачка откако излезе од станицата.

 

View this post on Instagram

 

Sanjari osjete zoru prije ostalih…#volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #zahvalnazasve #severina

A post shared by Severina (@severina) on

Таа била изненадена кога ги догледала новинарите пред полициската станица пред почетокот на испитот, пренесуваат хрватските медиуми.

Инаку заканите Северина како што пренела директорката во полициската станица ги упатила кога дошла по синот со сопругот Игор Којиќ, а на Игор не му било дозволено да го земе синот на пејачката, по што Северина наводоно и порачала дека ќе се видат на суд, а таа тоа го сфатила како закана.

Коронавирус