понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 18
home Познати

ПРИСУТНИТЕ ИМАА ШТО ДА ВИДАТ: Пејачката Дани се појави во провиден фустан на сцената на „Бубамара“ (ФОТО)

ПРИСУТНИТЕ ИМАА ШТО ДА ВИДАТ: Пејачката Дани се појави во провиден фустан на сцената на „Бубамара“ (ФОТО)

И годинава „Златна бубамара на популарноста“ покажа дека е единствената по многу нешта сценско-забавно-музичка манифестација во земјава. Пејачи, спортисти, актери, водители, политичари… и на сцената и во публиката, меѓу обичниот народ.  Толку ѕвезди и толку публика на едно место-тешко дека некој друг денес може да собере.

А кога сме веќе кај сцената и настапите, едн од највпечатливите, оној на Дани Димитровска. Пејачката доби награда за нај албум на годината за нејзиното последно ЦД издание „Град за љубов“, па реши градот и сцената да ги „исполни со љубов“… за сите! Со песна и со погледи!

Така пејачката се појави на сцената облечена во црн долг фустан, со длабоко деколте до папокот, од кое ѕецло време љубопитно ѕиркаа нејзините гради, кои овој пат не беа сместени во градник. Оставени слободно да провејуваат под светлата на сцената, ги мамеа љубопитните погледи на публиката…

Најмногу на оние од машката популација, ама како во овој „град за љубов“ се’ повеќе има место за „виножитните“ така и припадничките од истиот пол на пејачката, внимателно ја стрелаа со поглед!

Ниту белата роза и тетралноста на Кили не го засенија деколтето на Дани!

Особено не во моментите кога зраците на светлата на сцената го пробиваа тенкиот проѕирен материјал на фустанот под кој на виделина излегоа брадавиците на нејзините обло извајани гради.

Покрај музичкото и еротско доживување и моменти за визуелно уживање! Бубамара за подобар живот, пејачката за подобар поглед… за љубов! На својот град и публиката!

вистина.мк

Најнови вести

Коронавирус