вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 74
home Познати

Природна убавина која остава без здив: Фрида како грчката божица (ФОТО)

Природна убавина која остава без здив: Фрида како грчката божица (ФОТО)

Фрида Асен ги одушеви модните критичари со стајлингот на вториот ден од Филмскиот фестивал во Венеција.

25-годишниот модел, кој долги години соработува со Victoria’s Secret, блесна во креација од Алберта Ферети на премиерата на филмот „Amants“.

-Ја будам грчката божица во мене во фустан од Алберта Ферети, напиша Фрида на Instagram.

Локални избори 2021