вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Принова во британското кралско семејство: Бакимгенската палата со радост ја соопшти веста за раѓањето на новото бебе

Принова во британското кралско семејство: Бакимгенската палата со радост ја соопшти веста за раѓањето на новото бебе

Внуката на кралицата Елизабета Втора, Зара Тиндал, мажена за рагби ѕвездата Мајк Тиндал роди ќерка. Ова е второ дете на двојката која ја има и четворогодишната ќерка Миа.

Бакимгенската палата со радост ја соопшти веста во јавноста.

Зара е ќерка на принцезата Маргарет и на Марк Филипс кои се разведоа во 1992 година. Таа е 17 во редот за наследство на кралскиот трон. Студирала физиотерапија ама е одлична јавачка на коњи како татко и.

Коронавирус