вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 44
home Познати

Принцот Хари и Меган се враќаат во Британија

Принцот Хари и Меган се враќаат во Британија

Меган Маркел и принцот Хари се враќаат во Велика Британија откако оваа земја ја напуштија пред повеќе месеци и се преселиле најпрво во Канада а потоа во Америка каде што моментално живеат.

Дека Меган и принцот Хари се враќаат во Велика Британија открил новинарот Омид Скоби кој е коавтор на нивните биографии “Пронаоѓање слобода“ која е најпродавана книга во оваа земја (пред неколку дена објавена)

Скоби додал дека враќањето на војвотката и војводата од Сасекс ќе се случи откако ќе попуштат ограничувањата за патување поради корона вирус, пишува Дејли мејл.

Како што напоменал за “Rojal Central”, Меган и Хари сакаат да бидат активни, а причината за нивното враќање во Битанија ќе биде хуманитарна работа која е центар на нивните активности.

Скоби истакнал дека базата на Меган И хари и понатаму ќе биде Америка, но по укинување на ограничени патувања тие ќе допатуваат во Британија од приватни професионални причини. Една од причините е поради многу започнати работи во родната земја на Хари.

Центарот на нивната хуманитарна работа ќе биде нивната непрофитна хуманитарна организација “Арчивал“, наречена по нивниот син Арчи Харисон.

Коронавирус