понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 162
home Познати

Принцот Хари и Меган прв пат во јавноста по раѓањето на нивната ќерка: Парот во посета на Њујорк, а еве и поради која причина се таму!

Принцот Хари и Меган прв пат во јавноста по раѓањето на нивната ќерка: Парот во посета на Њујорк, а еве и поради која причина се таму!

– Меган Маркл и принцот Хари вчера пристигнаа во Њујорк каде што, меѓу другото, го посетија и Светскиот трговски центар.

Во поглед на стилот, Меган беше облечена во црни панталони, црна маица и црно палто. Хари носеше црно одело. Со тоа, тие сакаа да им оддадат почит на жртвите од терористичкиот напад од пред 20 години, на 11 септември 2001 година.

Тие, меѓу другото, се сретнаа и со градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио.

Двојката цело време беше придружувана од силно обезбедување. (МИА)

Локални избори 2021