четврток, 6. август 2020. Вести денес: 188
home Познати

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус. Неговата сопруга Камила е негативна по извршеното тестирање.

Принцот од Велс (71) се наоѓа во домашна изолација во дворецот во Шкотска.

-Принцот од Велс е позитивен на коронавирус. Тој имаше полесни симптоми, но е со добро здравје и работеше како и обично изминативе денови. Камила е исто така тестирана и таа го нема вирусот. Со координација од владата и советите од лекарите, принцот и војвотката се во самоизолација, истакна портпаролот на кралската резиденција во Лондон.

Коронавирус