понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 134
home Познати

Принцот Чарлс по добивањето на внукот: Многу сум среќен, но има еден проблем…

Принцот Чарлс по добивањето на внукот: Многу сум среќен, но има еден проблем…

Британскиот принц Чарлс откако вчера доби уште едно внуче од својот син принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон вели дека е премногу радосен.

Војвотката од Кембриџ вчера во болницата „Сент Мери“ во Лондон роди машко дете тешко 3,8 килограми, а тој е брат на четири годишниот принц Џорџ и три годишната Шарлот.

Принцот Чарлс по добивањето на внукот изјави дека тоа е голема радост за целото семејство, но дека има еден мал проблем- не знае како ќе се снајде со уште едно бебе во нивниот дом.