сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 123
home Познати

Принцезата Шарлот е најбогато дете во 2021 – од сумата која ја поседува на шест годишна возраст ќе ви се заврти во умот

Принцезата Шарлот е најбогато дете во 2021 – од сумата која ја поседува на шест годишна возраст ќе ви се заврти во умот

Принцезата Шарлот, шест годишната ќерка на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон веќе достигна неколку пресвртници оваа година, и наводно е подготвена да биде прогласена за најбогато дете од кралско семејство во 2021 година со неверојатна нето вредност.

Според новата студија од Electric Rides on Cars, според весникот „Ивнинг“, принцезата Шарлот го освои првото место на листата на најбогати деца во 2021 година. Веднаш зад неа, на второто место е нејзиниот поголем брат, принцот Џорџ, принцот Луис се најде на третото место, изедначен со ќерката на Џеј- Зи и Бијонсе, Блу Ајви Картер. Нето богатството на принцезата Шарлот се проценува на околу 3,6 милијарди фунти (над 4 милијарди долари). За споредба, нето богатството на принцот Џорџ се проценува на 2,1 милијарди фунти. Зошто ќерката на војводата и војвотката од Кембриџ го освои првото место? Па, всушност има многу врска со нејзината мајка.

Тој, според студијата „Electric Rides on Cars“, сугерира дека принцезата Шарлот исто така го има она што некои го нарекоа „Ефект на Кејт Мидлтон“. Терминот беше измислен врз основа на трендовите што ги постави војвотката од Кембриџ и влијанието што тие трендови го имаат врз јавните потрошувачи. Нејзиниот стилски избор дефинитивно ни доаѓа на ум, заедно со убавината, нега на коса, накит и многу повеќе.

Но, овие елементи се очигледно различни за 6-годишно дете. За принцезата Шарлот, би претпоставиле дека имала сличен ефект врз детската облека и мода, играчки и некои мали додатоци. Дури и кога станува збор за нето вредноста на кралското семејство, Кејт Мидлтон и принцезата Шарлот ѝ даваат сосема ново значење на фразата „каква мајка, таква ќерка“.

Коронавирус