понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Принцезата Кејт Мидлтон потполно разочара девојче при службена посета – целиот свет зборува за овој тажен момент (ФОТО)

Принцезата Кејт Мидлтон потполно разочара девојче при службена посета – целиот свет зборува за овој тажен момент (ФОТО)

Принцезата Кејт Мидлтон и принцот Вилијам овие денови се во службена посета на северозападна Англија.

Кејт во таа пригода се дружеше со насобраниот народ, а едно девојче било особено возбудено што конечно во живо ќе ја види вистинската принцеза.

На средбата со Кејт девојчето го донел нејзиниот татко, а по средбата со неа, таа признала дека е потполно разочарана од принцезата.

Војвотката од Кембриџ за оваа посета била облечена во мантил во зелена боја, пантолани и кондури на себе, што потполно го разочарало девојчето.

-Еве погледни, таа е принцезата. Сакаше да ја видиш, обожуваш принцези, и рекол таткото на неговата ќерка кога и се приближила Кејт.

Девојчето веднаш му рекла на својот татко да ја праша принцезата зошто е облечена така и зошто не го носи својот Елза фустан? Кејт преслатко одговарајќи и ги остави присутните воодушевени.

Имено таа му изјавила на девојчето дека тој ден таа оди на фарма за да види овци, а поради таа посета не можела да го облече фустанот кој го носи познатата принцеза од цртаните ликови Елза.

По средбата Кејт шишаше и овци на локалната фарма како дел од нивната закажана посета на ова место.

Парламентарни избори 2020