четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 41
home Познати

Пријовиќ слави роденден – кога Брена ќе види кој и честиташе меѓу првите нема да и биде сеедно, а нема да верувате и колку години полни

Пријовиќ слави роденден – кога Брена ќе види кој и честиташе меѓу првите нема да и биде сеедно, а нема да верувате и колку години полни

Пејачката Александра Пријовиќ денеска слави роденден, а искрените честитки пристигнуваат во текот на целиот ден.

Меѓутоа во морето пораки со убави зборови се приклучи и мајката на пејачката, Борка Михајловиќ.

-Денот кога се роди беше најубавиот момент во мојот живот. Благодарна сум што имам таква искрена, убава и интелигентна личност како што си ти. Среќен роденден, девојче мое. Мама те сака засекогаш и најмногу…, стои во нејзината порака до пејачакта.

Потоа свој коментар остави и вистинската мајка на Филип која исто така и посака најсреќен роденден на својата снаа.

По повод нејзиниот роденден се огласи и Анастасија Ражнатовиќ која и посака на својата другарка да и се остварат сите соништа кои што ги има замислено.

Инаку иако многумина мислеа дека е постара, Пријовиќ денеска полни 26 години.

Локални избори 2021