вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Пријателството старо 20 години веќе не постои: Пукна тиквата меѓу Аца Лукас и Цеца

Пријателството старо 20 години веќе не постои: Пукна тиквата меѓу Аца Лукас и Цеца

Пејачката Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукс по се изгледа од почетокот на оваа година го прекинале пријателството кое траело две децении, а на социјалните мрежи веќе и не се пријатели.

Аца и Цеца со години наназад беа добри пријатели, меѓутоа нешто ги расипало нивните добри односи, па од неодамна веќе не се следат меѓусебно ни на социјалната мрежа Инстаграм.

Дека нивните односи се заладени говори и фактот што на пејачот последен пат и се допаднала објава од пејачката дури на 20 јануари, а она на него точно месец дена подоцна.

Аца Лукас го следат скоро 20тина колеги, но Цеца не е веќе меѓу нив.

Најнови вести

Локални избори 2021