четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 93
home Познати

Пријателите тврдат дека сопругот ја тепа, се огласи и Тања Савиќ

Пријателите тврдат дека сопругот ја тепа, се огласи и Тања Савиќ

Блиските приојатели на пејачката Тања Савиќ тврдат дека таа е жртва на семејно насилство од страна на нејзиниот сопруг Душан Јовановиќ.

Тие тврдат дека Јовановиќ физички и психички ја злоставува Тања и дека токму тоа е најголемата причина поради која се’ уште се нема преселено во далечната Австралија, каде што престојува најголем дел од годината и ги одгледува своите синови.

Но, се огласи и  Тања Савиќ.

Пејачката ги демантира таквите наводи, тврдејќи дека сопругот никогаш не ја тепал.

-Како прво, јас не сум доживеала никаков ќотек, и не поддржувам семејно насилство. Моите брачни проблеми се повеќе резултат на некакви недоразбирања, но никогаш не ги решаваме со насилство, децидна беше пејачката во изјавата за српските медиуми.

Најнови вести

Локални избори 2021