четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 91
home Познати

Пријател на Романа Паниќ открива како се чувствува пејачката и кога ќе се врати во Србија

Пријател на Романа Паниќ открива како се чувствува пејачката и кога ќе се врати во Србија

Српската пејачка Романа Паниќ пред три месеци беше уапсена во Австралија поради ограбување на банкомати.

Таа е осудена на една година казна, но по три месеци излезе на условна слобода.

Романа се наоѓа во Австралија, а како што вели вели нејзиниот пријател Синиша Медиќ, таа се чувствува добро и наскоро ќе се врати во Белград.

 

View this post on Instagram

 

#septembar #vece #?

A post shared by Romana (@romana_panic) on

„Да, се слушнавме пред некој ден, за пријателите треба секогаш да сме тука и во добро и во лошо. Таа е моја пријателка и така ќе биде што и да се случи. Таа наскоро ќе пристигне во Белград. Чека лет, се чувствува добро и позитивна е, таа е силна жена. Следува одмор од се, а потоа ќе се обрати на медиумите и ќе каже што е вистина, а што не“, вели Синиша.

Останува да видиме Романа да ја раскаже својата приказна на вистината  и да открие што се случило.

Најнови вести