среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Познати

Пријател на Луна Џогани открива каква мајка е таа: „Ме шокираше“

Пријател на Луна Џогани открива каква мајка е таа: „Ме шокираше“

Поранешната победничка на реално шоу, а сега веќе Јутјуберка Луна Џогани јавно се жали за тоа како пријателите ја избегнуваат од нејзиното породување и бара нови што ќе имаат време за неа, но пејачот Саво Перовиќ, нејзиниот најдобар пријател, тврди дека не е баш во право.

Тој вели дека Луна има многу време, како и дека знае да им се лути на пријателите бидејќи немаат време за неа.

– Таа не ме обвинува за тоа, ние сме во контакт, но така е поставено – лето е, во последно време настапувам во Црна Гора, сите се некаде на одмор, а таа седи дома и има многу време. Секој пат кога доаѓам во Белград, одам кај неа, се дружиме. Кога нејзе и се седи со некого, сфатила дека нема никој, па се изнервирала. Знае како да ми замери, се навредува кога немам време да се видам, но се шегуваме на тоа – рече за „Свет“, пренесоа медиумите и откри дека изградил однос со Марко:

– Јас и Марко изградивме однос, често одам кај нив кога сум во Белград. Бев шокиран од тоа каква мајка е, секако позитивна. Таа стана доста сериозна и е многу одговорна, се промени во таа смисла. Одлично се снаоѓа.

Најнови вести

Локални избори 2021