понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 18
home Познати

Преубавата манекенка по втор пат стана мајка (ФОТО)

Преубавата манекенка по втор пат стана мајка (ФОТО)

Супермоделот Кендис Свонпул по втор пат стана мајка. Русокосиот ангел најпознат по „Викторија сикрет“ и нејзиниот шест години постар вереник, моделот Ерман Николи го добија вториот син.

Сексапилната манекенка се породи во вторникот наутро и тоа дома, после што на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија со штотуку роденото бебе и им заблагодари на фановите на честитките.

-Нашиот мал човек на свет стигна ова утро и посовршено од ова не може да биде, напиша Кендис.

Инаку, Кендис и Херман во октомври 2016. година го добија првиот син, и му го дадоа името Анака.

 

Најнови вести

Коронавирус