четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 102
home Познати

Прегратки, бакнежи и емоции: Шакира и Пике се најзаљубениот славен пар (ФОТО)

Прегратки, бакнежи и емоции: Шакира и Пике се најзаљубениот славен пар (ФОТО)

Шакира и Пике го проследија финалниот меч на Дејвис Купот.

42-годишната пејачка и 32-годишниот фудбалер си разменуваа бакнежи на трибините, додека на теренот си ги одмеруваа силите репрезентациите на Шпанија и Канада.

Заљубените ѕвезди се заедно од 2011-та година и имаат две деца.

Коронавирус