недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 57
home Познати

Предизвикал тешка сообраќајка- Уапсен таткото на Лионел Меси

Предизвикал тешка сообраќајка- Уапсен таткото на Лионел Меси

Татко му на Лионел Меси, Хорхе е приведен поради предизвикување на собраќајна несреќа.

Имено, тој со својот автомобил удрил во момче кое било на мотор. Момчето веднаш било пренесено во болница, а настанот пријавен во полиција.

На Хорхе му е направен алко -тест и најверојатно, тој е виновникот за сообраќајката. Истовремено повреденото момче најавило тужба против него.

Инаку, сообраќајната несреќа се случил во Росарио. во близина на квартот каде што растел и Лео.

Најнови вести

Коронавирус