сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 101
home Познати

Предизвика „војна“ од реакции поради нејзиното предвидување: Еве како Карлеуша го гледа светот по коронавирусот за 10 години (ФОТО)

Предизвика „војна“ од реакции поради нејзиното предвидување: Еве како Карлеуша го гледа светот по коронавирусот за 10 години (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша овие денови во карантин одлучи се повеќе време да поминува со своите фанови дружејќи се преку социјалните мрежи.

Таа овие денови освен што ги полуди со топлес фотографиите, вчера реши буквално да ги шокира сите.

Имено таа на својот Инстаграм профил сподели фотографија со статус во кој пишува дека предвидува за 10 или 20 години сите да станат вегани.

-Корона, свински и птичји грип како и многу други смртоносни вируси не би постоеле да не јадеме животни. Моето предвидување е дека за 10 или 20 години луѓето ќе станат потполно вегани, вели таа.

На ова илјадници фанови започнаа буквална војна со неа и расправии со различни ставови.

Коронавирус