среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

ПРЕД ШЕСТ ДЕНА БЕШЕ ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА СИТЕ: Водителката на Евровизија позитивна на коронавирус, симптомите ги добила уште на финалето, сите се сеќавате на овие детали од вечерта

ПРЕД ШЕСТ ДЕНА БЕШЕ ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА СИТЕ: Водителката на Евровизија позитивна на коронавирус, симптомите ги добила уште на финалето, сите се сеќавате на овие детали од вечерта

Познатата музичка ѕвезда, која беше водителка на Евровизија, е во изолација поради коронавирусот.

Пред само шест дена, таа беше во контакт со речиси сите делегации на земјите кои учествуваа на фестивалот. Веста дека е позитивна на вирусот ја потврди и преку Инстаграм.

Сите се сеќаваме дека за време на гласањето Лаура ја немаше, која била позади сцената да одмори малку. Сепак, се покажало дека тоа биле првите симптоми на коронавирус.

Коронавирус