недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Пред пет години ја расплака Емина- од изгледот на Лукијан од Х-фактор денес ќе останете со подотворени усти (ФОТО)

Пред пет години ја расплака Емина- од изгледот на Лукијан од Х-фактор денес ќе останете со подотворени усти (ФОТО)

Сите се сеќаваат на првата сезона на балканската верзија на Х-фактор, но иако победи нашиот Даниел Кајмакоски, публиката не го заборави ниту Лукијан Ивановиќ.

Тој беше миленик на публиката поради емотивните изведби на баладите, а често предизвикуваше и солзи кај жири комисијата.

Veliki pozdrav sa Crnogorskog primorja! ☀?

A post shared by Lukijan Ivanovic (@lukijanivanovic) on

Иако пејачот издаде еден албум, тој денес целосно се повлече од јавниот живот и сцена.

Uzivancija! ???

A post shared by Lukijan Ivanovic (@lukijanivanovic) on

Тој во моментов живее во родниот град Бањалука каде сепак се занимава со пеење и со музика, но далеку од очите на јавноста.

?

A post shared by Lukijan Ivanovic (@lukijanivanovic) on

Коронавирус