сабота, 20. април 2019. Вести денес: 31
home Познати

Пред неколку месеци слаткото девојче од „Х-фактор“ се омажи на само 18 години, а денес прерасна во вистинска жена и пејачка (ФОТО)

Пред неколку месеци слаткото девојче од „Х-фактор“ се омажи на само 18 години, а денес прерасна во вистинска жена и пејачка (ФОТО)

Дури и оние кои не ја следеа првата сезона на музичкото шоу „Х фактор“, се сеќаваат на Илма Карахмет која благодарение на нејзиниот вокал стана интернет сензација.

Веднаш по испаѓањето од ова музичко шоу, се случи скандал бидејќи на Фејсбук се појави статус во кој Илма распали по Емина Јаховиќ. Меѓутоа, Илма демантираше велејќи дека станува збор за лажен профил.

По пет години од музичкото шоу, веќе полнолетната Илма порасна во вистинска убавица, но и се омажи за нејзиниот партнер.

Таа и нејзиниот избраник го кажаа судбоносното „ДА“, во јули годинава, а на церемонија која се одржа во Сараево, Алекса Перовиќ од истото шоу и стана кум.

По неколку месеци Илма порасна во зрело девојче, а на нејзиниот Инстаграм профил објавува фотографии на која веќе е вистинска жена, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Hvala svima na velikoj podršci!!!! Volim vas mnogo… #idemodalje #rtl #rtlzvijezde

A post shared by Ilma Karahmet 🎶 (@ilmakarahmet_official) on

 

View this post on Instagram

 

Danas u 16:00h nesto novo od mene za vas, na mom YT kanalu ♡

A post shared by Ilma Karahmet 🎶 (@ilmakarahmet_official) on

 

View this post on Instagram

 

Home sweet home 😄

A post shared by Ilma Karahmet 🎶 (@ilmakarahmet_official) on