недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Пред неколку месеци познатата пејачка доживеа семејна трагедија, а сега нејзината ќерка ја споредуваат со Цеца- разлика како и да нема!

Пред неколку месеци познатата пејачка доживеа семејна трагедија, а сега нејзината ќерка ја споредуваат со Цеца- разлика како и да нема!

Познатата пејачка Елма Синановиќ (45) која на јавноста и е позната по големите хитови од минатото неодамна доживеа голема трагедија која целосно и го промени животот од корен.

Имено нејзиниот сопруг, познатиот босански бизнисмен, Смаил Синановиќ почина по долгата и тешка болест, а зад себе ги остави сопругата и ќерката Хулија.

Хулија (22) го наследила талентот од својата мајка, па таа наскоро ќе објави и своја песна со што ќе и се претстави на јавноста.

Ќерката на Елма е вистинска убавица која често го менува имиџот, па така на нејзиниот Инстаграм може да се пронајдат фотографии од неа со руса коса, но и со црна и црвена коса, а стилот и варира од недела во недела.

Многумина ја споредуваат неа со пријателката на нејзината мајка, познатата пејачка Цеца Ражнатовиќ.

-Ја имам Цеца во домот, изјавила во една прилика Елма.

Коронавирус