вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 66
home Познати

Пред Мустафа го сакаше него: Емина Јаховиќ за првпат проговори за поранешниот сопруг

Пред Мустафа го сакаше него: Емина Јаховиќ за првпат проговори за поранешниот сопруг

Популарната поп-пејачка Емина Јаховиќ Сандал веќе десет години е во среќен брак со турскиот поп-пејач Мустафа Сандал, со кој има два сина, Јаман и Јавуз, а малкумина знаат дека пред него, пејачката била во брак на кој ставила точка после само една година.

-Тоа беше детска врска, љубовна, која беше крунисана со брак. Бевме деца… Јас имав 17 години, а тој 20. Тоа веројатно денес би се нарекувало врска. Но, бидејќи јас живеев во Нови Пазар, така се случи. Тоа е еден убав спомен од детството, како некоја прва љубов, која се случува и човек едноставно ја заборава, вели Емина.

Коронавирус