четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 141
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Пред една недела дозна дека нејзиниот пријател загина- а тоа што го направи пејачката во чест на раперот ќе ви го распара срцето (ФОТО)

Пред една недела дозна дека нејзиниот пријател загина- а тоа што го направи пејачката во чест на раперот ќе ви го распара срцето (ФОТО)

Пред една недела регионот беше во шок откако со брзина на светлината се прошири веста за смртта на познатиот српски рапер Давор Андонов Гру, кој загина возејки кајт на вода.

 

Една недела подоцна победничката на реалното шоу „Задруга 2“ Кија Коцкар му оддаде необична почит на нејзиниот близок пријател повеќе од 10 години.

Имено таа носеше специјално дизајниран фустан на кој имаше црни ленти во негова чест.

-Точно е тие ленти се поради мојот близок пријател, вели Кија за српските медиуми.

Таа додава дека нивното пријателство било повеќе од 10 години.

-Тој беше мој пријател повеќе од 10 години, многу бевме блиски и многу ми е тешко. Беше најпозитивниот човек кој го познавам, човек кој имаше насмевка до ушите кога и да го сретнев. За овие десет години можеби само еднаш го имам изнервирано и еднаш тажен. Имав 19 години кога го запознав, а три недели пред смртта го видов на кратко и се надевав дека повторно ќе го видам, раскажува Кија Коцкар.

Најнови вести

Коронавирус