недела, 28. мај 2023. Вести денес: 67
home Познати

Пред 17 години направи спектакл на Евровизија: Денес Руслана има 47 години, нема да верувате колку добро изгледа (ФОТО)

Пред 17 години направи спектакл на Евровизија: Денес Руслана има 47 години, нема да верувате колку добро изгледа (ФОТО)

Ја запознавме пред 17 години. На Евросонг, во 2004-та година, кога Руслана од Украина победи со песната „Wild Dances”.

Видеото за оваа песна на YouTube има над 20 милиони прегледи.

Руслана денес има 47 години, но за неа како да запре времето – таа воопшто не се смени. Таа остана во одлична форма, и сè уште ужива голема популарност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)