петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 117
home Познати

Познато кој го пронашол телото на пејачот и како се чувствувал последните денови

Познато кој го пронашол телото на пејачот и како се чувствувал последните денови

Пејачот Џеј Рамадановски почина во неговиот дом во Белград.

Последните три дена тој се чувствувал многу лошо, а девојката со која живеел инсистирала да оди на лекар, пишуваат српските медиуми.

Меѓутоа, тој тврдел дека дека се тоа брзо ќе помине и дека нема потреба да оди на лекар.

Девојката го пронашла мртов, веднаш повикала Брза помош која се обидела со реанимација да го врати во живот, но без успешно.

Тој во своето последно интервју истакна дека се плаши од коронавирусот и дека е во строг карантин бидејќи короната може да биде кобна за него.

Коронавирус