понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Познато е од што починал младиот актер од „Самрак“

Познато е од што починал младиот актер од „Самрак“

Грегори Тајри Бојс, најпознат по улогата во филмовите „Самрак“ (Twilight), починал од труење со кокаин и фентанил, според наодите од обдукцијата.

Глумецот и неговата девојка Натали Адепожу беа најдени мртви на 13 мај на нивниот имот во Лас Вегас.

Истрагата сѐ уште е во тек.

Во декември лани, тој го прослави 30-от роденден. (МИА)

Парламентарни избори 2020