четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 23
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

ПОЗНАТИОТ СРПСКИ ВОДИТЕЛ СТАНУВА СВЕШТЕНИК – еве која е причината за таа одлука

ПОЗНАТИОТ СРПСКИ ВОДИТЕЛ СТАНУВА СВЕШТЕНИК – еве која е причината за таа одлука
ФОТО: : Alo.rs/V.Đ.

Дејан Станковиќ, познат како Деки Крал, е српски водител и учесник во реално шоу. Тој беше домаќин на контроверзната емисија „Луда куќа“, а во 2010 година беше еден од учесниците во реалното шоу „Фарма“.

Дејан на крајот на 2016 година стана учесник во реалното шоу „Парови“, Станковиќ се повлече од јавноста во последните години, а сега ги изненади сите со нов оглас.

Имено, тој напиша дека сака да ги остави зад себе сите работи што досега ги имал и да стане свештеник.

– Сакам да станам свештеник !!! Како дипломиран теолог, напишав молба за ракополагање. Ако моето барање биде одобрено, ќе се вратам во Србија како свештеник – се наведува во соопштението на поранешниот водач, кој моментално живее во Брисел.

Коронавирус