петок, 30. септември 2022. Вести денес: 161
home Познати

Познатиот српски водител се бори за живот

Познатиот српски водител се бори за живот

Мирко Алвировиќ, познатиот српски водител на радио телевизија Србија се бори за живот.

70-годишнито водител има сериозни здравствени проблеми, поради што со месеци лежи на Институтот за Онкологија.

Тој минатата година се оперираше во германија, но болеста се вратила.

Најнови вести

Коронавирус