среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 145
home Познати

Познатиот српски актер итно пренесен во болница откако се онесвестил на премиера

Познатиот српски актер итно пренесен во болница откако се онесвестил на премиера

Актерот Војин Четковиќ кој синоќа беше итно пренесен во Военомедицинската академија (ВМА)  откако падна на премиерата на својот нов филм, е пуштен на дома, јавуваат српските медиуми.

Телеграф.рс јавува дека актерот по укажаната лекарска помош е пуштен на домашно лекување.

Четковиќ најпрво бил пренесен на Ифективната клиника, а потоа на ВМА. Пред да падне имал висока температура и не се чувствувал добро.

Коронавирус