вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Познатиот српски актер доживеа сообраќајна несреќа- со автомобилот излетал од патот

Познатиот српски актер доживеа сообраќајна несреќа- со автомобилот излетал од патот

Сергеј Трифуновиќ, лидерот на Движењето на слободни граѓани и познат актер, наводно предизвикал сообраќајна несреќа во петокот вечерта на патот меѓу Младеновац и Топола, во која девојката која му била совозач е повредена.

Според пишувањата на Србија денес, Сергеј управувал со автомобилот, а со него била 20-годишна девојка.

Трифуновиќ изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Девојката веднаш била згрижена во болница во Младеновац.

Најнови вести

Коронавирус