недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Познати

Познатиот рапер Доктор Дре се разведува по 24 години брак

Познатиот рапер Доктор Дре се разведува по 24 години брак

По 24 години брак, сопругата на познатиот американски рапер Доктор Дре  поднесе документи за развод од сопругата Никол Јанг.

Подробности сѐ уште не се соопштуваат. Како двојката, така и нивните застапници сѐ уште не дале свој коментар за јавноста.

Андре Јанг (55) и Никол заедно имаат две деца: синот Трус и ќерката Трули. Доктор Дре денес има и четири други деца од претходно, а неговиот син Андре Јанг Помладиот загина 2008 година во сообраќајка, кога имал 20 години.

Никол Јанг претходно беше мажена за НБА-кошаркарот Седал Трит.  (МИА)

Коронавирус