недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона (ФОТО)

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона (ФОТО)

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, исто толку фаталната ливерпулчанка Џоди Камер се претвори во вистинска модна икона, коментираат критичари за „Дејли Меил“.

Камер во серијата ја глуми Виланел – професионален убиец по кој трага британското МИ5. Серијата е заснована на неодамнешната серија романи „Шифра: Виланел“ на Лук Џенингс.

Камер е се уште млада, надежна британска глумица, но оваа улога ширум и ги отвора вратите на Холивуд, сметаат критичарите.

Најнови вести

Коронавирус