петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 43
home Познати

Познатиот пејач пред две години со автомобил удри малолетна девојка- денес син му преживеа страшна несреќа во Германија (ФОТО)

Познатиот пејач пред две години со автомобил удри малолетна девојка- денес син му преживеа страшна несреќа во Германија (ФОТО)

Синот на српскиот пејач Халид Муслимовиќ преживеал сообраќајна несреќа во Германија, пишуваат српските медиуми.

Енис Муслимовиќ доживеал сообраќајна несреќа во која веднаш по немилиот настан дошла брза помош да ги спаси луѓето во смачканиот автомобил.

-Благодарејќи му на Бог, добри сме, напиша Енис на фотографијата од самото место на незгодата.

Инаку неговиот татко пејачот Халид Муслимовиќ во 2017 година со автомобил удри девојка која заврши во болница со полесни повреди и заработи кривична пријава од полицијата.

Коронавирус