петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Познати

Познатиот пејач почина од коронавирус: Сам себе си ја ставил последната инјекција 48 часа пред смртта, од симптомите ќе ви се заледи крвта

Познатиот пејач почина од коронавирус: Сам себе си ја ставил последната инјекција 48 часа пред смртта, од симптомите ќе ви се заледи крвта

Мексиканскиот пејач Џери Демара (42) откако се жалел на болки во задникот примил инјекција со витамини, а два дена подоцна починал…

Ѕвездата на шоуто „The Voice Mexico“ почина во понеделникот попладнето на свои 42 години, а тамошните медиуми пишуваат дека починал поради компликации од ковид-19.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jerry Demara (@jerrydemaraofficial)

Само 48 часа пред смртта, латиноамериканецот кој беше номиниран и за Греми наградите открил дека трпи неподносливи болки откако сам си ставил инјекција со витамини во задникот.

-Во болница сум бидејќи имам проблеми со задникот. По грешка три дена ставав инјекција со витамини на исто место, започна да раскажува тој.

Додава дека пред два дена ја примил и последната доза, на скала до 10 мојата болка е 12.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jerry Demara (@jerrydemaraofficial)

Засега не е познато кои витамини си ги давал самиот на себе пред да биде примен во болницата во Калифорнија.

На видеото кое го објави на Фејсбук тој правел и страшни гримаси од болка и тешко дишел, а на шпански јазик се жалел и за лекувањето во болницата. За жал два дена по оваа видео снимка тој починал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jerry Demara (@jerrydemaraofficial)

Неговата сопруга напишала дека нејзината љубов веќе ужива во Божјиот свет и дека ќе го сака вечно.

Тој инаку во брак бил 21 година и имал две ќерки.

Коронавирус