петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Познати

Познатиот пејач откри дека има тумор во мозокот, еве каква му е состојбата

Познатиот пејач откри дека има тумор во мозокот, еве каква му е состојбата

Пејачот Том Паркер дознал дека боледува од тумор, а веста ја споделил со своите обожаватели на социјалните мрежи.

Паркер, кој е еден од пејачите во групата „The Wante“, на својот Инстаграм профил објавил фотографија со која соопштил дека му е пронајден тумор во мозокот.

Паркер дознал дека е болен два дена пред објавување на фотографијата. Лошите вести, вели дека го скршиле, но благодарен е на семејството кое му пружа поддршка со тешкиот период. Објаснува дека има тумор за кој се уште не е пронајдено ефикасно решение.

При објавата, тој и заблагодарил на сопругата која ја нарекува вистински борец, бидејќи освен за него се грижи за нивните две деца кои немаат ниту две години.

-Дознав дека имам тумор во четрвт стадиум и тоа му го преврти целиот свет. На некои претходни денови повеќе не се сеќавам. Како да е тука некоја магла во која живеев. Но, далеку дојдов од моментов кога дознам дека сум болен. Им благодарам на сите за љубовта и поддршка кои ми ги пружате во овие месеци. Се надевам на една фантастична 2021 година, напиша Тони.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Parker (@tomparkerofficial)

Коронавирус