четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 145
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Познати

Познатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“ стана татко

Познатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“ стана татко

Пејачот и неговата избраничка, Јелена Секуловиќ, во април оваа година склучија граѓански брак.

Милан Динчиќ – Динча, пејачот од „Ѕвездите на Гранд“ стана татко.

Неговата сопруга Јелена се породила денес и на свет го донела нивниот син кој ќе се вика Вукан.

Коронавирус