четврток, 5. август 2021. Вести денес: 172
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Познати

Познатиот македонски пејач стана татко- се ожени во време на корона, а името нема на кој не му се допадна (ФОТО)

Познатиот македонски пејач стана татко- се ожени во време на корона, а името нема на кој не му се допадна (ФОТО)

Македонскиот пејач Маријан Стојаноски стана татко, а убавата вест ја сподели на својот Фејсбук профил со пријателите и фановите.

Тој преку фотографија на која штрк го носи бебето и посака добредојде на ќерката која ќе се вика Вероника.

Инаку пејачот пред еден месец се ожени со долгогодишната девојка, охриѓанката Наташа Каранџулоска.

Откако во декември минатата година се свршија, Марјан и Наташа љубовта ја крунисаа со граѓански брак во време на короната во јуни годинава, но дали за доаѓањето на Вероника ќе има прослава и мекици, останува да видиме.

Коронавирус